Cēsis – pilsēta ar vairāk nekā 800 gadu vēsturi. Tā ir viena no skaistākajām Vidzemes pilsētām, kas īpaši lepojas ar vecpilsētas šaurajām ieliņām un koka ēkām, Viduslaiku pili ar plašo dārzu, Pils parka estrādi un atjaunoto Vidzemes koncertzāli “Cēsis”. No agra pavasara līdz vēlam rudenim Cēsis apmeklē tūristi no visas pasaules, bet ziemā apmeklētājus gaida lielākais slēpošanas centrs Baltijā.
No 1995. gada Cēsis ir arī studentu pilsēta, jo darbu sāka Rīgas Pedagoģijas augstskola, piedāvājot studijas topošajiem skolotājiem.
Kopš 2017. gada izglītības iestāde ir kļuvusi par Latvijas Universitātes Cēsu filiāli, kas visiem Vidzemes reģiona interesentiem piedāvā sešas dažādas studiju programmas.
2019./2020. studiju gadā studentu skaits filiālē tuvojas 550, bet absolventu – 2600. Patiess prieks par tiem daudziem absolventiem, kuri strādā savā izvēlētajā specialitātē, kuri pie sasniegtā mērķa nav apstājušies un turpina pilnveidot savu profesionālo kompetenci. LU Cēsu filiālei daudzu gadu garumā izveidojusies sadarbība ar Cēsu Rotary klubu, Cēsu Pastariņa sākumskolu un Pirmsskolas izglītības iestādi “Mežmaliņa”, kopīgi realizējot Brīvdabas pedagoģijas projektu “Saule”. Tas ļāvis gan filiāles studentiem, gan absolventiem iegūtās jaunās atziņas izmantot pedagoģiskajā procesā, kā arī sakārtot apkārtējo vidi daudzu pētniecisko un praktisko uzdevumu veikšanai.